Miliband: Me Kosovėn mori fund Jugosllavia

Shko poshtė

Super Miliband: Me Kosovėn mori fund Jugosllavia

Mesazh nga **GrAnD** prej Tue Nov 03, 2009 1:29 pm

Shefi i diplomacisė britanike, David Miliband, ka thėnė se Londra zyrtare e kundėrshton krahasimin e Kosovės me Osetinė e Jugut dhe Abhazinė, duke potencuar se shteti i tij nuk njeh pavarėsinė e kėtyre dy territoreve separatiste tė Gjeorgjisė.

“Jugosllavia ka pushuar sė ekzistuari si shtet”, ka thėnė Miliband nė njė intervistė pėr radion Ekho Moska, duke vlerėsuar se pavarėsia e Kosovės ėshtė pasojė e shpėrbėrjes sė ish-Jugosllavisė, dhe si e tillė nuk mund tė krahasohet me Osetinė e Jugut dhe Abhazinė.

Miliband ėshtė ministri i parė i Jashtėm britanik qė po viziton Rusinė nė pesė vitet e fundit. /rel/telegrafi/
avatar
**GrAnD**
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 5817
Mosha : 28
Viti: : 23/07/1989
Vendbanimi: : pc
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 02/06/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bess.ch

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi