Sinno: Kuvendi tė mbikėqyrė Qeverinė

Shko poshtė

Super Sinno: Kuvendi tė mbikėqyrė Qeverinė

Mesazh nga **GrAnD** prej Tue Nov 03, 2009 1:30 pm

Komisioni pėr Integrime Evropiane i Kuvendit tė Kosovės edhe njė herė shqyrtoi Raportin e Progresit pėr Kosovėn.

Pėrfaqėsuesi i Komisionit Evropian nė Kosovė, Khaldoun Sinno, vlerėsoi punėn e mirė nė rrugėn drejt integrimeve evropiane, por ka prezantuar edhe njė varg ngecjesh nė kėtė plan, ndėrkohė qė shtroi nevojėn pėr njė mbikėqyrje mė tė madhe tė Qeverisė nga Kuvendi i Kosovės.

"Qeverisė nuk duhet lejuar pėrcaktimin e agjendės sė Kuvendit, por duhet tė ndodhė pikėrisht e kundėrta", tha Sinno, duke rikujtuar se nė Raportin e progresit janė evidentuar dobėsitė nė prokurim, korrupsioni, krimi i organizuar, ndikimi i politikės nė media dhe nė gjyqėsor e nė ndonjė fushė tjetėr”, ka thėnė Sinno.

Sinno veēoi hapat e pėrparimit nė Mekanizmin pėrcjellės tė asocim-stabilizimit, Studimin pėr Kosovėn, si dhe stėrvitjet nė rrugėn drejt plotėsimit tė kushteve pėr agjendėn evropiane.

Ndėrsa, kryetarja e Komisionit pėr Integrime Evropiane, Zylfie Hundozi, tha se tė gjitha komisionet parlamentare ēėshtjen e integrimeve evropiane e kanė agjendė tė tyre tė pėrhershme.

Nė kėtė mbledhje u theksua se Kosovės i nevojitet njė partneritet me faktorin ndėrkombėtar si dhe njė qasje mė pozitive nė aktivitet e saj drejt proceseve integruese. /rtv21/telegrafi/
avatar
**GrAnD**
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 5817
Mosha : 28
Viti: : 23/07/1989
Vendbanimi: : pc
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 02/06/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bess.ch

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi