Topi: Shqipria e madhe, keqinterpretim

Shko posht

Super Topi: Shqipria e madhe, keqinterpretim

Mesazh nga **GrAnD** prej Tue Nov 03, 2009 1:30 pm

Kreu i shtetit shqiptar, Bamir Topi i ka cilsuar keqinterpretime ose interpretime dashakeqe deklaratat pr Shqiprin e madhe, ndrkoh q ka vlersuar se rruga pr integrim n BE sht e gjat dhe e vshtir, me nj sr reformash q duhen prmbushur m par.

Gjat nj interviste pr nj televizion hungarez, presidenti ka sqaruar se institucionet e Shqipris dshirojn t shikojn nj shtet kosovar, n respekt t parimeve t multietnicitetit; t kufijve politik-administrativ, duke forcuar kshtu lidhjet e bashkpunimit dypalsh.

"do keqinterpretim pr ndryshim t kufijve vjen ose si pasoj e moskuptimit, ose si pasoj e maliciozitetit, q ndonjher hedhin n loj qarqet ekstremiste, t cilat kan qen shkaktare t turbullirave n rajonin ballkanik", ka thn ai. /Shekulli/Telegrafi/
avatar
**GrAnD**
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 5817
Mosha : 28
Viti: : 23/07/1989
Vendbanimi: : pc
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 02/06/2008

Shiko profilin e antarit http://www.besa-bess.ch

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi