Majko: Vizita e Metės nė Serbi do tė ishte e gabuar

Shko poshtė

Super Majko: Vizita e Metės nė Serbi do tė ishte e gabuar

Mesazh nga **GrAnD** prej Tue Nov 03, 2009 1:31 pm

Njė marrėdhėnie pozitive Shqipėri-Serbi, nuk do tė ishte pozitive pėr Kosovėn, kur nė 1 dhjetor Prishtina dhe Beogradi pėrballen nė Gjykatėn e Hagės. Ky ėshtė komenti i ish-kryeministrit Pandeli Majko, i bėre tė hėnėn nė mbrėmje nė emisionin “Kontrast” nė Alsat.

Majko tha se njė vizitė e paralajmėruar ministrit tė Jashtėm shqiptar Ilir Meta nė Beograd do tė ishte e gabuar, pasi do tė rriste prepotencėn e Serbisė ndaj Kosovės. Ai thekson se tashmė Shqipėria duhet tė ketė nė tryeze me palėn serbe, ēėshtjen e Preshevės dhe se ėshtė optimist qė Tirana dhe Prishtina do tė luajnė sė bashku lojėn e munguar nė rajon.

“Mendoj se vizita e paralajmėruar e zotit Meta nė Beograd, shumė miqėsisht do tė thoja se do tė ishte njė vizitė e gabuar, nė vendin e gabuar, pėr arsye tė gabuara pikėrisht tani qė Kosova dhe Prishtina zyrtare do tė ballafaqohet me kundėrshtarin e saj zyrtar nė gjykatėn e Hagės. E pėrsėris, miku jonė mė i rėndėsishėm dhe kyē nė rajon pėr arsye shumė tė kuptueshme dhe tė dukshme nuk ėshtė Beogradi zyrtar, por Prishtina zyrtare. Me tė ne kemi filluar dhe shumė shpejt do tė luajmė njė rol specifik pėrsa i pėrket orientimit tė politikave tona rajonale dhe mė gjerė dhe mendoj do tė jemi njė dyshe shumė e mirė pėr tė bėrė lojėn qė duhet ta bėjmė, lojėn e munguar deri mė sot, ajo qė quhet lojė e faktorit shqiptar nė rajonin e Ballkanit", tha Majko. /alsat/telegrafi/
avatar
**GrAnD**
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 5817
Mosha : 28
Viti: : 23/07/1989
Vendbanimi: : pc
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 02/06/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bess.ch

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi