Opozita malazeze kundėr marrėdhėnieve me Kosovėn

Shko poshtė

Super Opozita malazeze kundėr marrėdhėnieve me Kosovėn

Mesazh nga **GrAnD** prej Tue Nov 03, 2009 1:32 pm

Kėmbimi eventual i ambasadorėve me Kosovėn, nuk do t'i sjellė asgjė tė mirė Malit tė Zi, por vetėm mund tė ēojė nė pėrkeqėsimin e marrėdhėnieve me Serbinė, thotė deputeti i Partisė Popullore Socialiste nė opozitė dhe ish-lider i saj, Predrag Bullatoviq.

"Tė njohėsh Kosovėn dhe tė vendosėsh marrėdhėnie diplomatike me tė, duke mos ia vėnė veshin qėndrimeve tė Beogradit, do tė thotė mosrespektim i integritetit territorial tė shtetit fqinj dhe mė tė afėrt pėr ne, Serbisė", ka deklaruar Bullatoviq pėr mediat malazeze.

Ai pohon se ka presion dhe kėrkesa tė strukturave tė komunitetit ndėrkombėtar, posaēėrisht nga Kosova, qė tė bėhet kėmbimi i ambasadorėve midis Podgoricės dhe Prishtinės. Por sipas tij, "duke pasur parasysh qėndrimet e Serbisė, Mali i Zi mund tė hyjė edhe nė njė episod qė mund tė jetė shumė problematik", thotė Bullatoviq , i cili i takon opozitės proserbe malazeze.

Gjithashtu ai thotė se protesta nė Kosovė nė lidhje me demarkacionin me Malin e Zi, nuk ėshtė e rastėsishme dhe as qė mund anashkalohet "ekzistimi i aspiratave territoriale tė nacionalistėve shqiptarė". /QIK/
avatar
**GrAnD**
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 5817
Mosha : 28
Viti: : 23/07/1989
Vendbanimi: : pc
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 02/06/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bess.ch

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi