Bugajski parashikon debat tė gjatė nė GJND

Shko poshtė

Super Bugajski parashikon debat tė gjatė nė GJND

Mesazh nga **GrAnD** prej Tue Nov 03, 2009 1:33 pm

“Do tė jetė proces i debateve ndėrmjet vendeve qė janė pro dhe atyre qė janė kundėr pavarėsisė sė Kosovės. Do tė jetė ky njė debat i gjatė, dhe, nga ajo qė kam marr vesh unė ėshtė se shumica e vendeve pjesėmarrėse nė proces janė ato qė e kanė njohur Kosovėn, kėshtu qė argumentet e tyre janė tė fuqishme pėr domosdoshmėrinė qė Kosova duhej tė arrinte pavarėsinė nė atė kohė, se nuk ka kthim prapa dhe se kjo ishte zgjidhja mė e mirė nė rrethanat nė tė cilat ndodhej Kosova”, ka thėnė Bugajski nė njė intervistė pėr Radio Kosovėn.

Pastaj, vijoi ai, kujtojeni se vendimi i Gjykatės nuk ėshtė obligativ, por ėshtė vetėm opinion. “Personalisht mendoj se opinioni i shumicės do tė jetė se nė rrethanat ekzistuese shpallja e pavarėsisė ishte vendimi i duhur”.

“Opinioni nuk do tė ketė ndonjė ndikim tė madh nė tė ardhmen e Kosovės, pėrveē faktit se mund tė inkurajojė disa nga vendet qė nuk e kanė njohur shtetin e Kosovės, qė kėtė ta bėjnė”, ka vlerėsuar Bugajski.

Ai po ashtu ka thėnė se zgjedhjet e 15 nėntorit janė vendimtare pėr tė dėshmuar pėrparimet nė Kosovė – ndėrsa ka shtuar se, autoritetet e Kosovės nuk do tė duhet fajėsuar pėr mospjesėmarrjen eventuale tė serbėve nė kėto zgjedhje. /Telegrafi/
avatar
**GrAnD**
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 5817
Mosha : 28
Viti: : 23/07/1989
Vendbanimi: : pc
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 02/06/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bess.ch

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi