Jeremiq: Serbia kurrė nuk do ta njohė Kosovėn

Shko poshtė

Super Jeremiq: Serbia kurrė nuk do ta njohė Kosovėn

Mesazh nga **GrAnD** prej Fri Nov 06, 2009 5:29 pm

Shefi i diplomacisė serbe, Vuk Jeremiq ka deklaruar tė enjten nė Parlamentin Evropian nė Bruksel se Serbia kurrė nuk do ta njohė pavarėsinė e Kosovės, dhe ka shtruar pyetjen se ēfarė do tė bėjnė 22 vendet e BE-sė, qė kanė njohur Kosovėn, nėse Gjykata Ndėrkombėtare e Drejtėsisė vlerėson se ėshtė shkelur e drejta ndėrkombėtare.

Nė njė debat me deputetėt nė Komisionin e Jashtėm parlamentar, Jeremiq ka thėnė se Serbia me tė gjitha mjetet juridike dhe diplomatike do tė luftojė qė tė gjendet zgjidhje kompromisi pėr ēėshtjen e Kosovės. Sipas tij, kjo do tė ishte mė e lehtė kur Serbia t’i jetė afruar hyrjes nė Bashkimin Evropian.

Jeremiq ka thėnė se autoritetet serbe nuk mund t’u bėjnė thirrje serbėve tė Kosovės tė dalin nė zgjedhjet lokale, sepse kjo do tė pėrbėnte shkelje tė rezolutės 1244 dhe tė Kushtetutės tė Serbisė. /REL/
avatar
**GrAnD**
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 5817
Mosha : 28
Viti: : 23/07/1989
Vendbanimi: : pc
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 02/06/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bess.ch

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi