Shefi i diplomacisė sė Kosovės pėr vizitė nė Maqedoni

Shko poshtė

Super Shefi i diplomacisė sė Kosovės pėr vizitė nė Maqedoni

Mesazh nga **GrAnD** prej Fri Nov 06, 2009 5:30 pm

Ministri i Punėve tė Jashtme tė Kosovės, Skender Hyseni tė premten duhet tė mbėrrijė pėr vizitė dyditėshe zyrtare nė Maqedoni.

Hyseni, pėrveē me shefin e diplomacisė sė Maqedonisė Antonio Milloshoski, do tė pritet nga presidenti i shtetit Gjorgje Ivanov dhe nga kryeministri Nikolla Gruevski.

Ministrat Milloshoski dhe Hyseni do tė bisedojnė pėr drejtimet pėr zhvillimin e bashkėpunimit politik dhe ekonomik, ndėrsa do tė shkėmbejnė mendime edhe pėr situatėn nė rajon.

Nė takimet pritet tė potencohet nevoja e rregullimit dhe intensifikimit tė marrėdhėnieve bilaterale mes tė dyja vendeve tė cilat karakterizohen me miqėsi dhe mirėkuptim tė ndėrsjellė.

Mediumet kosovare kėtyre ditėve lajmėruan se Milloshoski dhe Hyseni do tė bisedojnė pėr hapjen e ambasadave nė Shkup dhe nė Prishtinė. /Makfaks/
avatar
**GrAnD**
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 5817
Mosha : 28
Viti: : 23/07/1989
Vendbanimi: : pc
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 02/06/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bess.ch

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi