Lubrani: Pėrkushtimi i UNDP-sė do tė vazhdojė

Shko poshtė

Super Lubrani: Pėrkushtimi i UNDP-sė do tė vazhdojė

Mesazh nga **GrAnD** prej Fri Nov 06, 2009 5:33 pm

Presidenti Fatmir Sejdiu tė premten takoi Osnat Lubrani, koordinatore e agjencive tė OKB-sė dhe pėrfaqėsuese e pėrhershme e UNDP-sė nė vendin tonė – tė cilėn e falėnderoi pėr investimet e rėndėsishme qė UNDP ka bėrė nė Kosovė pėr njė kohė tė gjatė dhe shprehu kėnaqėsinė tij pėr qasjen qė ka ajo pėr tė ndihmuar vendin tonė.

“Shprehė kėnaqėsinė time pėr qasjen qė ka znj. Osnat Lubrani pėr tė ndihmuar vendin tonė, pėr tė ndihmuar tė gjitha institucionet dhe komunitetet dhe natyrisht pėr tė na ndihmuar nė proceset e tjera qė ne i kemi pjesė tė obligimeve tona nė lėvizjet e procese tjera tė integrimeve qė ėshtė shumė me rėndėsi”, theksoi Sejdiu.

Gjithashtu, presidenti Sejdiu theksoi se do tė vinė kohė edhe tė projekteve tė shumta qė do tė jenė nė fusha tė ndryshme, dhe ofroi gatishmėrinė e tij dhe tė institucioneve tė vendit pėr qasje aktive dhe tė bashkėpunimit tė thellė.

“Ėshtė me rėndėsi qė kemi lėnė vend pėr bashkėpunim tė mirė sepse rezultatet janė evidente, janė rezultate shumė tė mira nė fusha tė shumta, dhe ky pėrkushtim i UNDP-sė do tė mbetet edhe pėr tė ardhmen”, tha presidenti.

Ndėrkaq, Lubrani, tha se UNDP-ja dhe agjencitė e tjera qė janė kėtu janė duke punuar, dhe do tė kontribuojnė edhe mė shumė pėr aspiratat e Kosovės pėr t’ju bashkuar Bashkimit Evropian. Agjenda jonė zhvillimore, vijoi Lubrani, ėshtė nė frymėn e agjendės evropiane tė integrimeve.

Duke folur pėr sfidat me tė cilat ballafaqohet Kosova, Lubrani pėrmendi sfidėn nė fushėn e punėsimit, edukimit, ndėrtimit tė kapaciteteve pėr institucionet qeverisėse, dhe tha se Kombet e Bashkuara janė treguar se tashmė janė partner nė kėtė dhe do tė vazhdojmė kontributin tonė. /Telegrafi/
avatar
**GrAnD**
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 5817
Mosha : 28
Viti: : 23/07/1989
Vendbanimi: : pc
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 02/06/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bess.ch

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi