Policia zbulon njė arsenal armėsh nė Prapashticė

Shko poshtė

Super Policia zbulon njė arsenal armėsh nė Prapashticė

Mesazh nga **GrAnD** prej Fri Nov 06, 2009 5:35 pm

Policia e Kosovės ka sekuestruar tė enjten nė fshatin Prapashticė - Komuna e Prishtinės, njė arsenal tė madh tė armatimit tė ndryshėm dhe me kėtė rast ka arrestuar njė person tė dyshuar, nė shtėpinė e tė cilit ėshtė gjetur dhe sekuestruar ky armatim.

Siē bėhet e ditur nė njė komunikatė tė Policisė sė Kosovės, nė shtėpinė e tė dyshuarit janė sekuestruar:

15 granata dore
4 pushkė tė gjuetisė
3 pushkė gjysmė automatike M48
1 armė automatike AK-47
1 snajper
2 revole prej tyre 1 TT dhe 1 Sigsauer
3 pjesė optike pėr armė
10 karikatorė tė armės AK 47
1 karikator i armės gjysme automatike
1.289 fishekė tė kalibrave tė ndryshme
5 thika gjuetie
1 palė dylbi 1 palė dara
1 kėllėf tė pistoletės
4 kuti me pajisje pėr pastrimin e armeve tė shkurtra dhe tė gjata
1 jelek ushtarak me ngjyrė tė gjelbėr si dhe
1 rrethatore metali pėr mbajtjen e fishekėve (zinxhir)

Pas arrestimit i dyshimti M. H ėshtė dėrguar nė qendrėn rajonale tė paraburgimit ku aktualisht policia ėshtė duke punuar me intensitet tė shtuar pėr marrjen e tė gjitha veprimeve hetimore e procedurale para se rasti t’i kalojė Gjykatės.

Qė nga data 1 janar 2009 deri sot nė policinė e rajonit tė Prishtinės janė regjistruar 93 raste tė armėmbajtjes pa leje dhe gjetjes sė municionit nė tė cilat policia ka gjetur dhe sekuestruar qindra armė dhe sasi tė mėdha tė municionit. /Telegrafi/
avatar
**GrAnD**
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 5817
Mosha : 28
Viti: : 23/07/1989
Vendbanimi: : pc
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 02/06/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bess.ch

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi