Mass: Kurrė nuk i kemi kėrkuar Serbisė qė ta njohė Kosovėn

Shko poshtė

Super Mass: Kurrė nuk i kemi kėrkuar Serbisė qė ta njohė Kosovėn

Mesazh nga GentleMan prej Sun Nov 08, 2009 7:07 pm

Kosova dhe Holanda nuk mund tė jenė pengesė qė Serbia tė
integrohet nė Bashkimin Evropian, ka deklaruar ambasadori gjerman nė
Serbi, Wolfram Maas.
“Serbia ka vetėm njė detyrim, tė
cilin preferoj ta quaj sfidė pėr tė, dhe ajo ėshtė kompletimi i tė
gjitha kushteve qė parashihen pėr t’u bashkuar me shtetet tjera tė
BE-sė. Kėto janė kritere tė Kopenhagės, tė cilat do tė duhet t’i
plotėsojė ēdo shtet, kandidat pėr BE. Unė nuk e shoh Kosovėn dhe
Holandėn si pengesė tė Serbisė nė kėtė rrugė”, ka thėnė Maas pėr tė
pėrditshmen ‘Politika’.

Ai ka shtuar se kėrkesa e Holandės pėr bashkėpunim tė plotė tė Serbisė
me Tribunalin e Hagės konsiston edhe me qėndrimin e vetė Serbisė, pėr
arrestimin e personave tė akuzuar pėr krime lufte.

“Pėr sa i pėrket Kosovės, ne kurrė nuk i kemi kėrkuar Serbisė qė ta njohė Kosovėn si njė shtet tė pavarur”, ka deklaruar ai

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi