Vjedhja nė Polici, tė suspenduarit kthehen nė punė

Shko poshtė

Super Vjedhja nė Polici, tė suspenduarit kthehen nė punė

Mesazh nga GentleMan prej Sun Nov 08, 2009 7:09 pm

Gjashtė muaj pas vjedhjes nė dhomat e dėshmive, Policia e
Kosovės ka marrė vendim qė t’i kthejė nė punė zyrtarėt policorė, tė
cilėt ishin suspenduar pėr kėtė rast.
Siē bėn tė ditur e
pėrditshmja “Kosova Sot”, pesė zyrtarė policorė, prej tė cilėve njė
nėnkolonel, dy majorė dhe dy oficerė tė sigurimit janė kthyer para dy
javėsh nė punė nė Policinė e Kosovės.

Eprorėt e suspenduar, tė kthyer nė punė janė: Nėnkolonel Fatos Haziri,
zėvėndėsi i tij, majori Haxhi Krasniqi, dhe majori Senan Kelmendi.

Sipas kėsaj tė pėrditshmeje, ata do tė vazhdojnė punėn nė kėtė
institucion nė pozita tė tjera nga ato qė kanė mbajtur deri nė
pėrfundimin e hetimit nga ana e Inspektoratit tė Policisė.

Sidoqoftė, pėrkundėr faktit se nė kėtė hetim janė pėrfshirė – siē ėshtė
thėnė – hetuesit mė tė mirė tė Policisė sė Kosovės, vjedhja nė dhomat e
dėshmive tė policisė edhe pas gjashtė muajsh mbetet pa u sqaruar dhe pa
u kapur pėrgjegjėsit.

Nė dhomat e dėshmive, sipas raportit policor, janė vjedhur: 47 kg e 627
gramė substanca narkotike tė llojit heroinė; 7 bimė kanabis; 3.828 euro
para tė gatshme; 520 rupi indian; 6.5 milionė lira turke; 5.000 lej
rumune; 950 lekė shqiptar; dhe njė ēantė e zezė sportive.

Sidoqoftė, pėrkundėr kėrkesės sė vazhdueshme tė deputetėve, analistėve
dhe ekspertėve tė sigurisė se pėrgjegjėsia pėr kėtė vepėr duhet tė bie
mbi drejtuesit mė tė lartė tė sigurisė nė vend – skandali i vjedhjes nė
polici kishte ndikuar vetėm nė suspendimin e kėtyre pesė zyrtarėve
policorė, tė cilėt sė fundi janė kthyer nė punė

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi