Ēitaku: E drejta ėshtė nė anėn tonė

Shko poshtė

Super Ēitaku: E drejta ėshtė nė anėn tonė

Mesazh nga GentleMan prej Sun Nov 08, 2009 7:09 pm

Pėrgatitjet e palės kosovare pėr prezantim tė argumenteve nė
seancat gojore para Gjykatės Ndėrkombėtare tė Drejtėsisė nė Hagė, kanė
hyrė nė fazėn finale, ka bėrė tė ditur pėr tė pėrditshmen Koha Ditore,
zv/ministrja e Punėve tė Jashtme, Vlora Ēitaku.
“Jemi nė
fazėn finale tė pėrgatitjeve tona pėr fillimin e seancave gojore nė
GJND. Mund tė them se ka ekzistuar njė koordinim shumė i fuqishėm edhe
vendor, edhe ndėrkombėtar pėr njė paraqitje sa mė tė suksesshme”, ka
thėnė Ēitaku.

Sipas saj, pėr shkak tė rregullave tė gjykatės ekzistojnė kufizime nė
deklaratat publike rreth procesit, por megjithatė Ēitaku ka siguruar se
“institucionet kanė bėrė gjithēka qė kėto pėrgatitje dhe ky pėrfaqėsim
tė jetė sa mė dinjitoz”.

Ēitaku po ashtu ka thėnė se nuk mund tė paragjykohet vendimi i GJND-sė,
megjithatė ka shtuar se, pritet qė vendimi tė merren nė bazė tė
argumenteve tė ofruara dhe – siē u shpreh ajo: “Si Kosovė fuqimisht
besojmė se e drejta ėshtė nė anėn tonė”.

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi