Feith: Serbėt mund tė humbin pushtetin

Shko poshtė

Super Feith: Serbėt mund tė humbin pushtetin

Mesazh nga GentleMan prej Sun Nov 08, 2009 7:11 pm

Shefi i Zyrės Civile Ndėrkombėtare, Pieter Feith ka deklaruar
tė shtunėn se serbėt e Kosovės rrezikojnė tė humbin pushtetin lokal
nėse s'marrin pjesė nė zgjedhjet lokale tė 15 nėntorit. Gjatė
administrimit tė UNMIK-ut, megjithėse serbėt nuk dilnin nė votime,
administratori i OKB-sė emėronte kryetarėt e komunave me shumicė serbe.
Feith
ka thėnė se nėse ka bojkot nga ana e serbėve, nuk do tė ketė emėrim tė
pėrfaqėsuesve serbė nė postin e kryetarit nė komunėn e Shtėrpcės dhe
Artanės.

“Po, ky ėshtė njė rrezik serioz, kėtė e kemi dėgjuar tė themi nga
kandidatėt nga Shtėrpca se mund tė ndodh kjo nėse nuk dalin mjaft
njerėz nga pala serbe. Natyrisht, komuniteti serb do tė jetė mirė i
pėrfaqėsuar nė asambletė komunale, por mund tė ndodh qė tė mos e marrin
postin e kryetarit tė komunės. Ky rrezik pra ekziston, por, sėrish po e
pėrsėris, rregullat janė rregulla, dhe secili serb do tė duhej tė dalė
dhe tė votojė”, ka thėnė Feith nė njė intervistė pėr Radion serbe B92.

I pyetur se a do tė jenė tė vlefshme rezultatet e zgjedhjeve nėse vetėm
njė numėr i vogėl i serbėve merr pjesė, Feith ka thėnė se “dalja e tyre
nė zgjedhje nuk do tė jetė e vogėl”. “Sapo kam pasur njė takim me tė
gjithė liderėt politik serbė dhe kandidatėt e iniciativave qytetare dhe
kam ndjenjėn se ekziston njė interesim pėr pjesėmarrje nė zgjedhje”, ka
thėnė Feith

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi