Ēitaku: E drejta ėshtė nė anėn tonė

Shko poshtė

Super Ēitaku: E drejta ėshtė nė anėn tonė

Mesazh nga **GrAnD** prej Sun Nov 08, 2009 10:35 pm

Pėrgatitjet e palės kosovare pėr prezantim tė argumenteve nė seancat gojore para Gjykatės Ndėrkombėtare tė Drejtėsisė nė Hagė, kanė hyrė nė fazėn finale, ka bėrė tė ditur pėr tė pėrditshmen Koha Ditore, zv/ministrja e Punėve tė Jashtme, Vlora Ēitaku.

“Jemi nė fazėn finale tė pėrgatitjeve tona pėr fillimin e seancave gojore nė GJND. Mund tė them se ka ekzistuar njė koordinim shumė i fuqishėm edhe vendor, edhe ndėrkombėtar pėr njė paraqitje sa mė tė suksesshme”, ka thėnė Ēitaku.

Sipas saj, pėr shkak tė rregullave tė gjykatės ekzistojnė kufizime nė deklaratat publike rreth procesit, por megjithatė Ēitaku ka siguruar se “institucionet kanė bėrė gjithēka qė kėto pėrgatitje dhe ky pėrfaqėsim tė jetė sa mė dinjitoz”.

Ēitaku po ashtu ka thėnė se nuk mund tė paragjykohet vendimi i GJND-sė, megjithatė ka shtuar se, pritet qė vendimi tė merren nė bazė tė argumenteve tė ofruara dhe – siē u shpreh ajo: “Si Kosovė fuqimisht besojmė se e drejta ėshtė nė anėn tonė”. /Telegrafi/
avatar
**GrAnD**
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 5817
Mosha : 28
Viti: : 23/07/1989
Vendbanimi: : pc
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 02/06/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bess.ch

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi