PSK kėrkon krijimin e Ministrisė pėr Integrime

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super PSK kėrkon krijimin e Ministrisė pėr Integrime

Mesazh nga **GrAnD** prej Sun Nov 08, 2009 10:36 pm

Kosova ka nevojė qė sa mė shpejtė tė krijohet Ministria pėr Integrime nė Bashkimin Evropian. Kėshtu tha kryetari i Partisė Socialiste, Emrush Xhemajli, nė njė konferencė pėr gazetarė. Sipas tij, kjo kėrkesė ėshtė bėrė edhe mė herėt, por ka hasur nė vesh tė shurdhėr nga ana e Qeverisė.

Xhemaili kritikoi ekzekutivin duke thėnė se ka dėshtuar nė luftėn kundėr dukurive negative nė vend, e posaēėrisht nė luftėn kundėr korrupsionit, gjė e cila shihet qartė edhe nė raportin e Komisionit Evropian pėr Kosovėn.

Ndryshe, kryetari i PSK-sė foli edhe pėr fushatėn zgjedhore qė kjo parti po bėnė, duke thėnė se PS-ja gjithmonė dhe ēdo kund ndan mesazhe paqe andaj edhe meriton tė votohet. Pėr fund, ai ftoi tė gjithė qytetarėt e Kosovės qė mė 15 nėntor tė dalin sa mė masovisht nė zgjedhje. /Telegrafi/
avatar
**GrAnD**
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 5817
Mosha : 28
Viti: : 23/07/1989
Vendbanimi: : pc
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 02/06/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bess.ch

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi