Nesėr mbahet takim pėr Gripin A H1N1

Shko poshtė

Super Nesėr mbahet takim pėr Gripin A H1N1

Mesazh nga **GrAnD** prej Mon Nov 09, 2009 8:31 pm

Ministria e Shėndetėsisė e Republikės sė Kosovės, nė bashkėpunim me Institutin Kombėtar tė Shėndetėsisė Publike dhe Qendrėn Klinike Universitare tė Kosovės, organizon nesėr njė takim gjithėpėrfshirės pėr Gripin A H1N1.

Nė kėtė takim do tė marrin pjesė ministri i Shėndetėsisė Alush Gashi dhe ministri i Arsimit, Shkencės e Teknologjisė Enver Hoxhaj.

Takimi mbahet nė Institutin Kombėtar tė Shėndetėsisė Publike, ndėrsa pjesėmarrės pėrveē dy ministrave do tė jenė edhe krerėt e IKSHP-sė, QKUK-sė, Zyrės sė OBSH-sė nė Prishtinė, pėrfaqėsues tė instituteve rajonale shėndetėsore, Inspektoratit Shėndetėsor, Farmaceutik e Sanitar, pėrfaqėsues tė Policisė kufitare, Doganave dhe tė strukturave tė tjera tė involvuara nė menaxhimin e pandemisė.

Nė kėtė takim do tė diskutohet pėr masat e ndėrmarra deri mė tani pėr menaxhimin e Pandemisė sė Gripit tė ri AH1N1, zhvillimet aktuale rreth pandemisė dhe veprimet e mėtejme qė do tė ndėrmarrin institucionet e Kosovės pėr menaxhimin sa mė tė mirė tė pandemisė. /Telegrafi/
avatar
**GrAnD**
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 5817
Mosha : 28
Viti: : 23/07/1989
Vendbanimi: : pc
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 02/06/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bess.ch

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi