Zelanda e Re njeh Republikėn e Kosovės

Shko poshtė

Super Zelanda e Re njeh Republikėn e Kosovės

Mesazh nga **GrAnD** prej Mon Nov 09, 2009 8:31 pm

Zelanda e Re ka marrė vendim pėr tė njohur Republikėn e Kosovės. Njohja ėshtė bėrė pėrmes aktit tė vendosjes sė marrėdhėnieve diplomatike, respektivisht pėrmes dhėnies sė pėlqimit (agremanit) pėr akreditimin e ambasadorit tė Republikės sė Kosovės nė Britaninė e Madhe, Muhamet Hamiti, si ambasador i jashtėzakonshėm dhe fuqiplotė i Republikės sė Kosovės nė Zelandėn e Re, rezident nė Londėr.

Njoftimin, siē thuhet nė njė komunikatė tė Ministrisė sė Punėve tė Jashtme tė Kosovės, e ka bėrė tė hėnėn Ministria e Punėve tė Jashtme dhe Tregtisė sė Zelandės sė Re, pėrmes njė note diplomatike dėrguar ministrit tė jashtėm te Republikės sė Kosovės, Skender Hyseni.

Zelanda e Re ėshtė shteti i 63 qė e ka njohur pavarėsinė e Kosovės. /Telegrafi/
avatar
**GrAnD**
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 5817
Mosha : 28
Viti: : 23/07/1989
Vendbanimi: : pc
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 02/06/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bess.ch

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi