Sejdiu dekretoi ambasadorėt nė Zelandėn e Re dhe nė Kroaci

Shko poshtė

Super Sejdiu dekretoi ambasadorėt nė Zelandėn e Re dhe nė Kroaci

Mesazh nga **GrAnD** prej Mon Nov 09, 2009 8:32 pm

Presidenti i Republikės sė Kosovės, Fatmir Sejdiu, nė pajtim me Kushtetutėn e Republikės sė Kosovės dhe nė pajtim me Dekretin Presidencial pėr themelimin e Misionit Diplomatik nė nivel ambasade nė Zelandėn e Re, si dhe pas marrjes sė pajtimit tė shtetit pranues pėr emėrim tė ambasadorit jorezident, ka dekretuar tė hėnėn Muhamet Hamitin ambasador tė jashtėzakonshėm dhe fuqiplotė tė Republikės sė Kosovės nė Zelandėn e Re, rezident nė Londėr.

Po ashtu, presidenti Sejdiu ka emėruar Valdet Sadikun ambasador tė Republikės sė Kosovės nė Republikėn e Kroacisė me seli nė Zagreb. /Telegrafi/
avatar
**GrAnD**
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 5817
Mosha : 28
Viti: : 23/07/1989
Vendbanimi: : pc
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 02/06/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bess.ch

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi