Kryeministri Thai uron kancelaren Merkel

Shko posht

Super Kryeministri Thai uron kancelaren Merkel

Mesazh nga **GrAnD** prej Mon Nov 09, 2009 8:34 pm

Kryeministri Thai uron kancelaren Merkel
Kryeministri i Republiks s Kosovs, Hashim Thai i ka drguar nj telegram urimi, kancelares gjermane, Angela Merkel, me rastin e prvjetorit t njzet t rnies s Murit t Berlinit.

N telegram thuhet: Kam nderin dhe privilegjin q n emr t Qeveris s Republiks s Kosovs dhe n emrin tim, tju shpreh urimet m t sinqerta me rastin e shnimit t prvjetorit t njzet t rnies s Murit t Berlinit.

Ngjarja e madhe dhe historike e rnies s Murit t Berlinit, si thekson Thai, shnon rnien e komunizmit dhe prfundimin e epoks s Lufts s Ftoht e t konfrontimeve.

Me shembjen e Murit t Berlinit, prfundimisht filloi Epoka e hapjes s shpresave pr liri dhe demokraci pr t gjith popujt, edhe pr popullin e Kosovs. sht kjo epoka e thellimit t bashkpunimit mes popujve, n funksion t paqes dhe zhvillimit t gjithmbarshm.

Fryma e avancimit t vlerave t liris, demokracis dhe prosperitetit, me t ciln identifikohet periudha e pas rnies s Murit t Berlinit, ka qen, sht dhe do t mbetet - sipas kryeministrit Thai - prkushtimi kryesor i Qeveris s Republiks s Kosovs dhe i t gjitha institucioneve tona. /Telegrafi/
avatar
**GrAnD**
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 5817
Mosha : 28
Viti: : 23/07/1989
Vendbanimi: : pc
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 02/06/2008

Shiko profilin e antarit http://www.besa-bess.ch

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi