Proces i rregullt zgjedhor – raportohen disa parregullsi dhe incidente

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Proces i rregullt zgjedhor – raportohen disa parregullsi dhe incidente

Mesazh nga bush prej Sun Nov 15, 2009 2:40 pm

Koalicionin e OJQ-ve “Demokracia nė Veprim”, ka paraqitur tė
gjeturat e para nga terreni, bazuar nė raportet e vėzhguesve tė
Demokracisė nė Veprim. Bazuar nė tė dhėnat deri nė orėn 10:00, nė
pėrgjithėsi, procesi i votimit ėshtė zhvilluar i rregullt, me
pėrjashtim tė disa rasteve tė caktuara tė parregullsive dhe incidenteve.
Deri
nė orėn 10:00, janė paraqitur disa parregullsi: Nė Prizren, Sreckė dhe
Novosellė, ka pasur vonesa nė procesin e fillimit tė votimeve. Nė
Malishevė, fshati Temeqinė, procesi i votimit ka filluar me vonesė.
Vonesa ka pasur edhe nė fshatin Novak tė Prizrenit.

Po ashtu, kanė ndodhur disa raste ku kanė munguar materialet. Nė
Fshatin Sreckė tė Prizrenit, ka munguar fillimisht vula, nė Mitrovicė
ka munguar lampa, nė Podujevė-Pollatė ka munguar kapaku i kutisė, me
ē’rast ka pasur improvizim tė kapakut.

Njė element i pėrgjithshėm nė tėrė Kosovėn, ėshtė mungesa e listave tė
kandidatėve nėpėr kabina. Nė disa raste ka pasur edhe disa incidente tė
vogla.

Nė fshatin Brod tė Shtėrpces, ka pasur disa tensione, me ē’rast Policia
ka qėndruar brenda vendvotimeve. Policia brenda vendvotimeve, kjo pėr
shkak tė tensioneve, ka qėndruar edhe nė Tusus tė Prizrenit dhe nė
Prishtinė.

Nė fshatin e Ri, nė Malishevė, ka pasur njė rast ku kryesuesi i njė
vendvotimi ka shtyrė votuesit tė votojnė numrin 30 – PDK. Nė Mitrovicė,
nė qendrėn e votimit nė shkollėn Ismail Qemali, ka pasur raste tė
votimeve familjare.

Nė disa raste, nė komuna tė ndryshme, si Mitrovicė, Pejė e Rahovec, ka
pasur ndėrrim tė vendvotimeve, ku mė pas ka shkaktuar rritje tė numrit
tė votuesve me kusht. Nė disa raste nė Rahovec kanė munguar zarfet e
vegjėl pėr votim me kusht.
avatar
bush
Antar/e
Besa-Bess
Antar/e Besa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 78
Mosha : 29
Viti: : 08/07/1988
Vendbanimi: : Afganistan
Aktiviteti :
60 / 10060 / 100

Registration date : 12/11/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi