Dell i kėnaqur me daljen e serbėve nė zgjedhje

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Dell i kėnaqur me daljen e serbėve nė zgjedhje

Mesazh nga bush prej Sun Nov 15, 2009 2:40 pm

Deputetja e Parlamentit Evropian, Doris Pack, i ka thėnė radios
Evropa e Lirė se pėr aq sa ka parė deri mė tash, zgjedhjet e sotme, tė
cilat edhe ajo i cilėsoi si test pėr funksionimin e demokracisė, janė
organizuar mirė.
Zonja Pack, e cila po qėndron sot nė
Prishtinė, gjithashtu tha se “do tė ishte shumė mirė po qe se rezultati
dhe pritjet e qytetarėve tė Kosovės, veēanėrisht ato tė serbėve, tė
jenė tė mira, ashtu siē ka qenė edhe vetė organizimi i zgjedhjeve”.

Ndėrkohė, euro-deputetja Pack dhe ambasadori i SHBA-ve nė Prishtinė,
Christopher Dell, kanė vizituar qendrat e votimeve nė Graēanicė, pėr tė
parė se si po shkon procesi i votimit atje.

“Jam i impresionuar me interesimin e qytetarėve serbė pėr tė votuar,
besoj qė ky interesim do tė rritet gjatė ditės. Gjithashtu mund tė them
se jam i lumtur se qytetarėt serbė nuk i janė pėrgjigjur kėrkesės sė
Beogradit pėr tė bojkotuar kėtė proces, por janė treguar tė gatshėm qė
tė bėhen pjesė tė institucioneve demokratike tė Kosovės. Unė gjithashtu
besoj qė i tėrė procesi do tė ecėn i qetė”, ka thėnė Dell.
Edhe pėrfaqėsuesi i ICO-sė nė Kosovė, Peter Feith, ka vizituar disa
qendra votimi, pėrfshirė edhe qendrėn 19/12 E , nė sallėn “1 Tetori”,
nė Prishtinė, pėr t’u interesuar se si po rrjedh procesi i votimit, e
po ashtu ėshtė interesuar edhe pėr praninė e vėzhguesve nė kėtė qendėr,
pėrfshirė edhe ata tė ENEMO-s. Ai nuk ka dhėnė asnjė deklaratė pėr media
avatar
bush
Antar/e
Besa-Bess
Antar/e Besa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 78
Mosha : 29
Viti: : 08/07/1988
Vendbanimi: : Afganistan
Aktiviteti :
60 / 10060 / 100

Registration date : 12/11/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi