KQZ: Rreth 15.29 pr qind kan votuar

Shko posht

Super KQZ: Rreth 15.29 pr qind kan votuar

Mesazh nga bush prej Sun Nov 15, 2009 2:41 pm

Sipas t dhnave t Komisionit Qendror t Zgjedhjeve, deri n
orn 11:30, n votime kan dal rreth 15.29 pr qind t elektoratit, n
nivel t Kosovs.
Lajmin e ka br konfirmuar Nesrin Lushta, kryetare e KQZ-s, n nj takim me gazetart.

Duke folur pr komunat n veri t Kosovs, zonja Lushta tha se atje
jan drguar tashm katr ekipe mobile pr votim, n Mitrovic, Zubin
Potok, Zvean dhe Leposaviq. Prej tyre, vetm tri jan funksionale,
kurse ajo n Leposaviq jo.

Kryetarja e KQZ-s gjithashtu njoftoi se n Zubin Potok, nj grup prej
70 qytetarsh serb kishin protestuar afr ekipit mobil q sht
drguar, por m pas turma sht shprndar. Ky incident sht pohuar
edhe nga zdhnsi i Policis s Kosovs, Baki Kelani.
avatar
bush
Antar/e
Besa-Bess
Antar/e Besa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 78
Mosha : 29
Viti: : 08/07/1988
Vendbanimi: : Afganistan
Aktiviteti :
60 / 10060 / 100

Registration date : 12/11/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi