KQZ jep rezultatet preliminare

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super KQZ jep rezultatet preliminare

Mesazh nga Edita prej Tue Nov 17, 2009 7:29 am

KQZ jep rezultatet preliminare
Pas shumė shtyrjeve, Komisioni Qendror Zgjedhor mė nė fund ka dhėnė rezultat preliminare tė zgjedhjeve lokale nėpėrmjet kryetares, Nesrin Lushta, e cila ka rikujtuar faktin se kėto rezultate mund tė pėsojnė ndryshime, pasi aty nuk pėrfshihen votat me kusht, dhe se nė disa vendvotime ende nuk ėshtė bėrė numėrimi i votave.

Nė bazė tė rezultateve paraprake, nga qendrat e mėdha, nė Prishtinė ka fituar kandidati i LDK-sė e nė Gjakovė ai i AAK-sė, nė Ferizaj kandidati i PDK-sė, ndėrkohė nė qendrat tjera tė mėdha, Mitrovicė, Prizren, Pejė dhe Gjilan, do tė ketė balotazh.

Sipas kėtyre rezultateve, nė kryeqytet ka fituar kandidati i LDK-sė, Isa Mustafa me 56.6 %. Nė Deēan ka fituar Rasim Selmanaj i AAK-sė me 67.7%. Nė Mamushė ka fituar kandidati i partisė turke KDTP, Arif Bytyē me 80.9%

Nė Gjakovė fitues ka dalė kandidati i AAK-sė, Pal Lekaj me 52.8 %. Nė Gllogovc ka fituar kandidati i PDK-sė, Nexhat Demaku me 89.9% tė votave. Nė komunėn e Fushė Kosovės zgjedhjet i ka fituar kandidati i LDK-sė, Burim Berisha, me 57.2 %.

Nė Leposaviq ka pasur vetėm njė kandidate, Ardita Hasani nga AAK, e cila ka fituar pėrqindjen e plotė tė zgjedhjeve.

Nė Ferizaj, Bajrush Xhemajli nga PDK, ka fituar 50.5% tė votave. Kandidati i LDK-sė nė Podujevė, Agim Veliu, ka fituar me 50.2% tė votave. Kandidati i PDK-sė, Sami Lushtaku, ka fituar zgjedhjet nė komunėn e Skenderajt me 85%. Nė Shtime, kandidati i PDK-sė, Naim Ismajli, ka fituar 51.6% tė votave nė kėtė komunė.

Nė Zveēan, tė gjitha votat i ka fituar kandidati i AAK-sė, Sami Kelmendi, ndėrsa nė Zubin Potok ka dalė fitues kandidati i PDK-sė, Naser Ferizi me 53.4%. Nė komunėn e Graēanicės, fitues ėshtė Bojan Stojanoviq nga SLS me 61.8%. Nė Ranilug, Dragimir Mikiq, nga GIZOR me 70.4%, ndėrsa nė Kllokot, Sasha Mirkoviq, nga SLS ka fituar tė gjitha votat.

Nė Mitrovicė do tė shkojnė nė balotazh, kandidati i PDK-sė, Avni Kastrati, i cili ka fituar 39.4 % tė votave, dhe ai i AKR-sė, Nexhmedin Spahiu, i cili ka fituar 22.9% tė votave.

Nė Prizren do tė ketė balotazh ndėrmjet kandidatit tė PDK-sė, Ramadan Muja, qė ka fituar 31.2% tė votave dhe atij tė LDK-sė, Hanefi Muharremi qė ka fituar 30.3% tė votave.

PDK dhe LDK nė raundin e dytė do tė garojnė edhe nė Gjilan, me anė tė kandidatėve tė tyre respektivė, Qemajl Mustafa qė ka fituar 38.4% tė votave dhe Fatmir Rexhepi qė ka fituar 27.6% tė votave.

Pėr postin e kryetarit tė Pejės do tė shkojnė nė balotazh, kandidati i AAK-sė, Ali Berisha (43.4%) dhe kandidati i LDD-sė, Elmi Berisha (16%).

Nė tė gjitha komunat tjera do tė ketė balotazh.

Kryetarja e KQZ-sė deklaroi se pas dy ose tri ditėve do tė jepet rezultati pėrfundimtar i zgjedhjeve.
avatar
Edita
Legend“s
Besa-Bess
Legend“sBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 8066
Mosha : 29
Viti: : 03/04/1988
Vendbanimi: : PC
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 09/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: KQZ jep rezultatet preliminare

Mesazh nga Zyma prej Tue Nov 17, 2009 9:38 am

KQZ mendoj qe ka deshtauar totalisht per dhenjen e rezultateve kemi prit shum dhe ende nuk jan perfundimtare keto rezultate

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi