Feith: Zgjedhjet, hap pėr avancimin e perspektivės evropiane

Shko poshtė

Super Feith: Zgjedhjet, hap pėr avancimin e perspektivės evropiane

Mesazh nga Edita prej Tue Nov 17, 2009 7:33 am

Feith: Zgjedhjet, hap pėr avancimin e perspektivės evropiane Duke folur pėr zgjedhjet e 15 nėntorit, Pėrfaqėsuesi special i BE-sė, Pieter Feith, ka uruar popullin e Kosovės pėr atmosferėn e mirė dhe konstruktive qė ka mbretėruar gjatė procesit tė zgjedhjeve lokale.

“Uroj popullin e Kosovės pėr zhvillimin pėrgjithėsisht tė rregullt tė zgjedhjeve lokale dhe pėr atmosferėn e mirė dhe konstruktive qė ka mbretėruar. Kjo e ndihmon Kosovėn nė tranzicionin e saj drejt njė shoqėrie shumetnike dhe nė pėrpjekjen e saj pėr tė sjellė qeverisje mė efektive dhe mė afėr popullit”, ka thėnė Feith nė njė deklaratė.

Ai ka lėvduar punėn e KQZ-sė qė ka pasur pėrgjegjėsinė e plotė, si edhe pėrkushtimin dhe angazhimin e shoqėrisė civile nė vėzhgimin e kėtyre zgjedhjeve.

Pėrfaqėsuesi i BE-sė ka pėrshėndetur pjesėmarrjen nė kėto zgjedhje tė tė gjithė komuniteteve, sidomos atij serb, duke shtuar se kjo “tregon se ka vullnet nė mesin e tė gjitha komuniteteve pėr ta marrė tė ardhmen nė duart e tyre dhe pėr ta ndėrtuar njė tė ardhme tė qėndrueshme nė Kosovė”.

Feith ka thėnė se Bashkimi Evropian po i pėrcjell nga afėr kėto zgjedhje “me besimin qė udhėheqėsit politikė nė Kosovė do t’i trajtojnė rezultatet dhe pėrgatitjet pėr raundin e dytė tė zgjedhjeve nė dhjetor, me frymėn dhe maturinė e mirė si deri mė tani”.

“Kėto zgjedhje lokale paraqesin njė hap thelbėsor nė angazhimin e Kosovės pėr tė ndėrtuar njė shoqėri shumetnike dhe stabile, duke kontribuar nė bashkėpunimin rajonal drejt avancimit tė mėtejmė tė perspektivės evropiane si pjesė e Ballkanit Perėndimor”, ka pėrfunduar Feith.
avatar
Edita
Legend“s
Besa-Bess
Legend“sBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 8066
Mosha : 30
Viti: : 03/04/1988
Vendbanimi: : PC
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 09/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi