Haziri: Do t udhheqim me 9 komuna

Shko posht

Super Haziri: Do t udhheqim me 9 komuna

Mesazh nga Edita prej Thu Nov 19, 2009 9:17 am

Haziri: Do t udhheqim me 9 komuna
Kryesia e LDK-s i ka vlersuar t mrkurn zgjedhjet lokale si t suksesshme, ka br t ditur nnkryetari i ksaj partie, Lutfi Haziri.

Gara vazhdon n balotazh, n mes t LDK-s dhe PDK-s n shumicn e komunave. Mund tju them q LDK-ja ksaj here, ka tregu ngritje, dhe n nnt komuna jemi parti e par ose fituese. N 12 komuna LDK-ja sht parti e dyt e cila garon n balotazh me PDK-n, n shumicn e rasteve prve n Junik me AAK-n, ka thn Haziri.

Sipas Hazirit, me balotazh LDK-ja do t arrij n nnt komuna t jet fituese e radhs, sepse sipas tij, kjo parti ka ofruar qllim dhe vizion para qytetarve, program t cilin do ta arrij me mbshtet.

Sipas LDK-s, KQZ-ja e ka udhhequr nj proces t suksesshm n Kosov, ndrsa Haziri ka thn se, at q e kemi vrejtur sht KZAP-i nuk ka arritur t reagoj me koh n shqyrtimin e ankesave, dhe kryetarja e KQZ-s, shpesh her ka ln prshtypje se sht e painformuar pr at ka po ndodh n Kosov.

Sidoqoft, Haziri ka thn se me kto zgjedhje ka fituar Kosova, dhe me kt fitore sht e lumtur edhe LDK-ja sepse ka arritur suksesshm t fitoj.

Un po e prmendi nj shifr, jemi 42% para PDK-s, ktu ku sht kryeqyteti, ku jetojn gjysm milioni banor, ose jemi konkurent real, dhe fitues moral n Prizren dhe Gjilan, natyrisht edhe n komuna t tjera. Rndsia pr n gar, pr neve sht e njjt. Do t vazhdojm t garojm n balotazh, n mnyr q procesi t prfundoj suksesshm, dhe t gjith ti kthehemi puns zyrave tona dhe realizmit t premtimeve q sht m e rndsishmja, ka thn Haziri.

I pyetur ndrkaq se k do ta mbshtet LDK-ja, n komunat ku nuk gjendet n balotazh Haziri ka thn se, LDK-ja do t hyj, n koalicione me qytetart e Kosovs.
avatar
Edita
Legends
Besa-Bess
LegendsBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 8066
Mosha : 30
Viti: : 03/04/1988
Vendbanimi: : PC
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 09/11/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi