Turqia pėrgėzon Kosovėn

Shko poshtė

Super Turqia pėrgėzon Kosovėn

Mesazh nga Edita prej Thu Nov 19, 2009 9:19 am

Turqia pėrgėzon Kosovėn
Turqia ka pėrgėzuar popullin e Kosovės pėr mbajtjen e zgjedhjeve tė lira dhe demokratike. Siē thuhet nė njė komunikatė tė Ministrisė sė Jashtme turke, kėto zgjedhje kishin rėndėsi tė veēantė, sepse organizoheshin pėr herė tė parė pas shpalljes sė pavarėsisė sė Kosovės.

“Shpresojmė se kėto zgjedhje do tė kontribuojnė nė mbėshtetje tė pavarėsisė sė Kosovės dhe synimet e saj pėr t’u integruar nė strukturat euro-atlantike”, thuhet nė deklaratėn e Ministrisė sė Jashtme turke.

Po ashtu thuhet se, Turqia do tė vazhdojė tė ndihmojė Kosovėn nė rrugėn e saj tė demokracisė, stabilitetit dhe zhvillimit.
avatar
Edita
Legend“s
Besa-Bess
Legend“sBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 8066
Mosha : 30
Viti: : 03/04/1988
Vendbanimi: : PC
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 09/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi