Kryetari i PLK-sė udhėton pėr Barcelonė

Shko poshtė

Super Kryetari i PLK-sė udhėton pėr Barcelonė

Mesazh nga Edita prej Thu Nov 19, 2009 9:20 am

Kryetari i PLK-sė udhėton pėr Barcelonė
Kryetari i Partisė Liberale tė Kosovės, Gjergj Dedaj ka udhėtuar pėr nė Barcelonė pėr tė marrė pjesė nė kongresin e Partive Liberale, Demokratike dhe Reformiste tė Evropės (ELDR).

Nė kėtė kongres janė tė ftuar mbi 600 delegat tė rreth 50 partive liberale demokrate tė vendeve tė BE-sė dhe tė Ballkanit Perėndimor.

PLK pėrmes njė kumtese njofton se si anėtare fuqiplotė e ELDR-it do tė shfrytėzoj tė drejtėn e saj pėr votė dhe paraqitje tė njė projekt rezolute pėr Kosovėn.

“Me kėtė rezolutė do tė kėrkohet nga delegatėt e Kongresit tė ELDR-it qė strukturat e Bashkimit Evropian tė pėrfshinė nė agjendėn e tyre edhe Republikėn e Kosovės nė procesin e liberalizimit tė vizave dhe tė perspektives integruese tė Kosovės dhe vendeve te Ballkanit Perėndimor nė Bashkimin Evropian”, thuhet nga PLK.

Njėkohėsisht theksohet se kryetari Dedaj do t’i njoftoj autoritetet e liberal demokracisė evropiane me procesin elektoral tė zgjedhjeve komunale tė 15 nėntorit, i cili pėrkundėr mangėsive dhe defekteve i ka pėrmbushur standardet demokratike
avatar
Edita
Legend“s
Besa-Bess
Legend“sBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 8066
Mosha : 30
Viti: : 03/04/1988
Vendbanimi: : PC
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 09/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi