LDK-AAK, marrėveshje pėr balotazh edhe nė Sharr

Shko poshtė

Super LDK-AAK, marrėveshje pėr balotazh edhe nė Sharr

Mesazh nga GentleMan prej Sat Nov 21, 2009 1:51 am

Pas arritjes sė djeshme tė koalicionit nė Prizren, Lidhja
Demokratike e Kosovės dhe Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės (AAK) kanė
arritur tė premten marrėveshje pėr koalicion pėr balotazh edhe pėr
komunėn e Sharrit (Dragashit), ku kandidati i LDK-sė Halim Shemsedini
do tė ketė pėrballė kandidatin e PDK-sė Salim Januzi.

zgjedhjet e 15 nėntorit, nė garėn pėr tė parin e komunės sė Sharrit
kandidati i PDK-sė Salim Januzi ka fituar 39.7 pėr qind tė votave,
derisa Halim Shemsedini nga LDK ka fituar 37.2 pėr qind.

Pėr shkak se asnjėri nga kandidatėt nuk ka marrė mbi 50 pėr qind tė
votave tė nevojshme, do tė shkohet nė balotazh mė 13 dhjetor. Arritja e
marrėveshjes pėr koalicion ndėrmjet LDK-sė dhe AAK-sė ka zemėruar
PDK-nė, e cila mbrėmė pat paralajmėruar prishjen e koalicionit dhe
hyrjen nė koalicion me LDD-nė, AKR-nė dhe minoritetet, por qė mė vonė
hoqi dorė nga kjo deklaratė.

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi