AAK: Zhvillimet e fundit, edhe njė humbje e madhe pėr Kosovėn

Shko poshtė

Super AAK: Zhvillimet e fundit, edhe njė humbje e madhe pėr Kosovėn

Mesazh nga GentleMan prej Sat Nov 21, 2009 1:52 am

Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės vlerėson se “simulimi i
prishjes sė koalicionit qeveritar nga ana e Partisė Demokratike tė
Kosovės” ndodhi nė kohė tė keqe pėr shkak tė proceseve tė rėndėsishme
qė pėrballet Kosova, sikurse procesi nė Gjykatėn Ndėrkombėtare tė
Drejtėsisė dhe rundi i dytė i zgjedhjeve lokale.
“Qeveria
Thaēi i ka shkaktuar humbje tė mėdha vendit, ndėrsa loja e orėve tė
fundit e kryeministrit tė vendit vėrteton papjekurinė politike tė
Hashim Thaēit dhe tė PDK-sė, tė konstatuar rregullisht nga AAK-ja. Kjo
papjekuri shkakton ērregullim tė mėtejmė institucional nė njė moment
shumė tė rėndėsishėm pėr vendin”, thuhet nė njė komunikatė tė kėsaj
partie.

AAK me kėtė rast, fton forcat politike nė Kosovės qė tė punojnė pėr njė
qeveri tė djathtė tė Kosovės, tė pėrgjegjshme, qė garanton stabilitet
dhe e cila mund t’i bartė proceset drejt integrimit nė Bashkimin
Evropian dhe NATO. “Kjo kėrkon qė zgjedhjet parlamentare tė mbahen sa
mė shpejtė qė ėshtė e mundur, pėr tė tejkaluar ērregullimet
institucionale qė ka shkaktuar papjekuria e Thaēit dhe PDK-sė”,
pėrfundon komunikata e kėsaj partie

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi