Pacolli: Nuk jam kontaktuar pėr aleancė me PDK

Shko poshtė

Super Pacolli: Nuk jam kontaktuar pėr aleancė me PDK

Mesazh nga GentleMan prej Sat Nov 21, 2009 1:53 am

Kryetari i Aleancės Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka hedhur
poshtė raportet nė media, se ai ėshtė kontaktuar pėr njė koalicion tė
mundshėm mes PDK-sė, AKR-s dhe LDD-sė, dhe se ėshtė diskutuar dhe pėr
ndarje postesh drejtuese.
“Me pėrgjegjėsi tė plotė
politike dhe njerėzore e hedh poshtė kėtė njoftim. Nuk ka patur deri me
sot ndonjė komunikim zyrtar midis meje dhe zotit Thaēi nė lidhje me
kėtė kinse aleancė. Ndaj e quaj mungesė tė thellė etike, e quaj lojė me
qytetarin pėrhapjen e lajmeve tė tilla. Gjithcka ndodhi e quaj manovėr
politike qė luan me dinjitetin tonė politik dhe njerėzor”, thuhet nė
reagimin e Pacollit.

“Sapo kanė mbaruar zgjedhjet e raundit tė parė. Po diskutohet pėr
raundin e dytė dhe akoma nuk i ėshtė dhėnė pėrgjigje ankesave tona dhe
tė subjekteve tė tjera nė lidhje me parregullsistė nė kėto zgjedhje.
Ndaj mė duket e pakuptimtė kjo qė ndodhi”, theksohet mė tej.

Nė cilėsinė e kryetarit tė AKR-sė, vijon Pacolli, “vazhdoj t’i
pėrmbahem asaj qė kam thėnė vazhdimisht, se ne do tė bėjmė aleancė
vetėm me atė parti qė pranon ta implementojė programin tonė politik.
Pra ta bėjė pjesė tė programit qeverisės. Nuk kam besim se kjo mund tė
ndodhė, duke parė sesa serioze janė partitė nė pushtet me programet
qeverisėse, apo me dinjitetin e qytetarit siē ndodhi dje”.

Nė media ėshtė raportuar se, PDK pas ndryshimeve tė ndodhura nė terren,
pritet qė tė premten tė nėnshkruajė koalicionin e ri nė nivel qendror
me AKR, LDD dhe partitė e minoriteteve. Duke u thirru nė burime pranė
PDk-sė, thuhej se president i ri do tė jetė Behgjet Pacolli,
kryeministėr Hashim Thaēi ndėrsa kryetar i Kuvendit do tė jetė Nexhat
Daci .

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi