AAK dėnon sulmin ndaj komunės sė Gjakovės

Shko poshtė

Super AAK dėnon sulmin ndaj komunės sė Gjakovės

Mesazh nga GentleMan prej Tue Nov 24, 2009 5:18 pm

Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės ka dėnuar sulmin me armė
automatike ndaj ndėrtesės sė komunės sė Gjakovės, qė ka ngjarė nė orėt
tė hershme tė se martės.
Kryesia e AAK-sė e vlerėson kėtė si
njė akt tė rėndė kriminal, tė drejtuar kundėr institucioneve
demokratike tė vendit dhe drejtpėrdrejt kundėr shtetit tė Kosovės.

“Duke e dėnuar fuqishėm sulmin e mbrėmshėm kundėr institucionit tė
Komunės sė Gjakovės, AAK fton tė gjitha subjektet politike, edhe ato tė
opozitės lokale nė kėtė qytet e, sidomos, Degėn e AKR-sė nė Gjakovė, qė
tė distancohen sa mė shpejt nga ky akt kriminal i drejtuar kundėr
Komunės sė Gjakovės si institucion vital i Republikės sė Kosovės”,
thuhet nė reagim.

“AAK pėrcjellė edhe njė herė pėrkushtimin dhe vendosmėrinė e saj nė
zhvillimin e mėtejmė tė Gjakovės si dhe nė kultivimin vazhdueshėm tė
frymės sė lirė dhe demokratike nė kėtė komunė, duke u angazhuar, nė tė
njėjtėn kohė, pėr Gjakovėn qytet i qetė, i sigurt dhe stabil pėr tė
gjithė qytetarėt e saj”, pėrfundon reagimi i kėsaj partie

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi