LDK mirėpret anulimin e rezultateve nė dy vendvotime nė Shtime

Shko poshtė

Super LDK mirėpret anulimin e rezultateve nė dy vendvotime nė Shtime

Mesazh nga GentleMan prej Wed Nov 25, 2009 1:24 pm

Shtabi Zgjedhor i Lidhjes Demokratike tė Kosovės, mirėpriti tė mėrkurėn anulimin e rezultateve nė dy vendvotime nė fshatin Pjetėrshticė tė komunės sė Shtimes dhe vlerėson se shkeljet e provuara nė kėto vendvotime janė dėshmi e manipulimit me vullnetin e qytetarėve tė kėsaj komune.

“Anulimi i rezultateve nė vendvotimet nė fshatin Pjetėrshticė nga ana e Komisionit Zgjedhor pėr Ankesa dhe Parashtresa (KZAP), janė dėshmi e pėrpjekjes pėr tė penguar manipulimin e vullnetit tė qytetarėve tė Shtimes”, thuhet nė reagimin e Shtabit Zgjedhor tė LDK-sė nė Shtime.

Pavarėsisht rezultatit pėrfundimtar tė zgjedhjeve, sipas Shtabit Zgjedhor tė LDK-sė, nė Shtime u provua se makineria e dhunimit tė vullnetit tė popullit mund tė ndalet nėse pėr kėtė ekziston gatishmėria e komisonerėve tė qendrave tė votimit, vėzhguesve si dhe institucioneve qė administrojnė zgjedhjet.

Sipas LDK-sė, nėse edhe nė vendvotimet tjera, komisionarėt dhe vėzhguesit nuk do tė ishin kėrcėnuar dhe do tė kishin qenė nė krye tė detyrės mė 15 nėntor, vullneti i qytetarėve tė Shtimes do tė ishte respektuar ashtu siē duhet.

LDK, sipas kėtij njoftimi, ėshtė e gatshme tė bashkėpunojė me institucionet e administrimit tė procesit zgjedhor si dhe me organet e drejtėsisė, me qėllim tė mbrojtjes sė votės sė lirė dhe garantimit tė garės sė ndershme zgjedhore.

Gjithashtu, LDK shpreh gatishmėrinė pėr tė bashkėpunuar me secilėn parti politike nė Shtime, qė ėshtė e pėrkushtuar pėr tė mbrojtur tė drejtat dhe liritė e banorėve tė Shtimes si dhe pėr t’u garantuar atyre qeverisjen qė meritojnė.

Ende nuk dihet nėse nė qytetin e Shtimes do tė kėtė balotazh. Fillimisht fitues nė kėtė komunė ishte shpallur kandidati i PDK-sė, i cili kishte fituar mbi 50% tė votave nė raundin e parė tė zgjedhjeve – mirėpo sipas disa raporteve mediave, anulimi i votave nė disa qendra tė votimit, mund tė shpie drejt garės sė balotazhit edhe nė kėtė komunė

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi