Krasniqi uroi Van Rompuyn

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Krasniqi uroi Van Rompuyn

Mesazh nga GentleMan prej Wed Nov 25, 2009 1:31 pm

Kryetari i Kuvendi tė Kosovės, Jakup Krasniqi, i ka dėrguar tė
mėrkurėn njė letėr urimi presidentit tė porsazgjedhur tė Bashkimit
Evropian, Herman Van Rompuy, duke e cilėsuar zgjedhjen e tij nė kėtė
post, si tė qėlluar.
“Nėpėrmjet kėsaj letre, Ju uroj
pėrzemėrsisht zgjedhjen nė institucionin e lartė tė Presidentit tė
Bashkimit Evropian. Ju zoti Rompuy jeni personalitet i qėlluar pėr tė
ushtruar kėtė funksion me pėrgjegjėsi aq tė madhe”.

“Unė pata nderin dhe kėnaqėsinė e veēantė t’ju njihja pėr sė afėrmi
gjatė takimeve qė patėm bashkė nė Bruksel dhe nė Prishtinė, kur ishit
nė cilėsinė e Kryetarit tė Dhomės sė Pėrfaqėsuesve tė Belgjikės. Ne nuk
do tė harrojmė kurrė kontributin Tuaj tė madh pėr Kosovėn dhe pėr
thellimin e marrėdhėnieve midis dy vendeve e popujve tanė”, thekson
Krasniqi nė urimin e tij.

Krasniqi po ashtu shpreh shpresėn e tij, qė nė mandatin qė ka Rompuy,
ai do tė gjejė kohė ta vizitojė Kosovėn, pėr tė cilėn – siē shprehet
kryeparlamentari – “ka bėrė dhe po bėn aq shumė Bashkimi Evropian”.

“Duke qenė alternativa e vetme dhe prioriteti ynė strategjik integrimi
evropian dhe euroatlantik, ne presim nga Ju dhe nga gjithė miqtė tanė,
tė na mbėshtetni edhe nė kėtė proces historik dhe jetik pėr popullin e
Kosovės, i cili do t'i sjellė nė familjen e madhe tė popujve evropianė
vlerat e tij antike dhe moderne”, thuhet nė urimin e kryeparlamentarit
Krasniqi.

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 30
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi