Ndryshimi i koalicioneve, gj normale n demokraci

Shko posht

Super Ndryshimi i koalicioneve, gj normale n demokraci

Mesazh nga GentleMan prej Wed Nov 25, 2009 1:31 pm

Ndryshimi i koalicioneve, gj normale n demokraci


Ambasadori
amerikan n Kosov, Cristopher Dell, vlersoi se do ndryshim n
koalicionin qeveriss sht pjes normale e demokracis. Vetm shtetet
totalitare, sipas tij, e mbajn gjendjen e njjt, pa e ndryshuar
asnjher.
sht pjes normale n nj demokraci q
ndonjher koalicioni t ndryshoj dhe t ket elemente te reja. Kjo
sht krejtsisht normale dhe pjes e shndetshme e proceseve
demokratike, ka thn Dell.

Zhvillimet e fundit, sipas tij, jan shenj e vitalitetit t shtetit t
Kosovs. Jan vetm shtetet totalitare ato q e mbajn zgjedhjen e
njjt, pa e ndryshuar asnjher. Mendoj se zhvillimet e fundit jan
shenj e mir se shteti i ri i Kosovs sht i shndetshm, sht i
gjall, sht dinamik dhe ky dinamizm vjen nga rezultati i zgjedhjeve
lokale, ka deklaruar Dell.

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :) :)
Rregullorja e Staffit / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legends
Web-Master
The LegendsWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e antarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi