Haradinaj, letėr Sejdiut e Thaēit " Per aroportin e Gjakoves "

Shko poshtė

Super Haradinaj, letėr Sejdiut e Thaēit " Per aroportin e Gjakoves "

Mesazh nga GentleMan prej Thu Nov 26, 2009 3:15 pm

Haradinaj, letėr Sejdiut e Thaēit


Kryetari i
Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės, Ramush Haradinaj i ka dėrguar njė
letėr presidentit Fatmir Sejdiu dhe kryeministrit Hashim Thaēi, ku
kėrkon angazhimin e tyre pėr tė jetėsuar funksiononim e aeroportit tė
Gjakovės.
Dhėnia me koncesion e Aeroportit tė Prishtinės me
njė proces transparent dhe konkurrues, ėshtė e njė rėndėsie tė veēantė
pėr zhvillimin ekonomik tė Kosovės, thekson Haradinaj. Megjithatė, nė
kohėn kur pėrgatitjet pėr ofertėn e koncesionit tė kėtij aeroporti janė
nė fazėn pėrfundimtare, Haradinaj kėrkon nga presidenti dhe
kryeministri, qė nė asnjė mėnyrė tė mos ofrohen kushte koncesionare qė
nė njė tė ardhme tė afėrt pamundėsojnė hapjen e njė aeroporti
alternativ nė Kosovė.

“Aeroporti i Gjakovės, i ndėrtuar pas lufte nga KFOR-i italian, ofron
kushte qė me investime optimale do tė mund tė shndėrrohej nė njė
aeroport alternativ tė Republikės sė Kosovės. Ky aeroport, pėrveē qė
ėshtė njė avancim i infrastrukturės sė transportit ajror tė Kosovės, do
tė ishte edhe njė shtytje pėr zhvillim ekonomik tė Komunės sė Gjakovės
dhe tė Kosovės. Duke marrė parasysh faktin se numri i udhėtarėve tė
Aeroportit tė Prishtinės ka rritje rapide, ėshtė e udhės qė menjėherė
tė fillohet me planin pėr operacionalizimin e plotė tė kėtij
aeroporti”, thekson Haradinaj.

“Ėshtė e patolerueshme qė qytetarėt e Kosovės sa herė qė pėr shkak tė
kushteve atmosferike apo shkaqe tė tjera, nuk mund tė udhėtojnė pėrmes
Aeroportit tė Prishtinės, edhe pas njė dekade lirie tė jenė tė detyruar
t’i pėrdorin aeroportet e vendeve fqinje”, pėrfundon letra.

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi