Pacolli: Edhe nė vitin 2009 u vodh vota e AKR-sė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Pacolli: Edhe nė vitin 2009 u vodh vota e AKR-sė

Mesazh nga GentleMan prej Fri Nov 27, 2009 12:16 am

Lideri i Aleancės Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka kritikuar
mbarėvajtjen e procesit tė zgjedhjeve lokale tė 15 nėntorit, duke thėnė
se edhe kėsaj here ėshtė abuzuar dhe manipuluar me votat e AKR-sė
sikurse nė zgjedhjet e vitit 2007.
Gjatė njė konference
pėr media tė mbajtur tė enjten, Pacolli ka thėnė se AKR-ja do tė
vazhdojė betejėn juridike pėr tė qenė koshient me qytetarin dhe
shtetbėrjen e Kosovės.

“Nė vitin 2009 po ndodh e njėjta gjė. AKR-ja u vodh prapė vota e AKR-sė
u abuzua vota e sovranit, e cila e votoi, e cila ishte pėr AKR-nė u
abuzua. Por, kėtė radhė duam tė jem tė hapur me qytetarėt, se liderėt
politik ende e jam pėr ata qė Kosova mos te ndahet nė feude, Kosova mos
tė ndahet nė regjione tė ndryshme siē tentojnė disa liderė tė partive
tjera. Ky popull me gjithė ato vuajtje, gjithė varfėrinė nuk e meriton
kėtė ndarje, nuk e meriton kėtė qeverisje dhe kėtė situatė”, ka
theksuar Pacolli.

Pėr mė tepėr Pacolli ka theksuar se AKR-ja do tė vazhdojė betejėn
juridike deri nė fund pėr tė qenė me qytetarin dhe shtet-bėrjen e
Kosovės.

Ai ka shtuar se zgjedhjet lokale tė nėntorit dėshmuan se Kosova ėshtė
larg idealeve tė qenit shtet demokratik, ndėrsa shprehu pėrkushtimin se
AKR si parti politike do tė mbetet gjithnjė e pėrkushtuar dhe nė
aleancė me qytetarin, duke punuar pėr tė mirėn e tij

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 30
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi